Logika Ivana Mikloša... kde si???!!!

Autor: Alexander Barna | 19.1.2012 o 22:18 | (upravené 21.1.2012 o 11:08) Karma článku: 19,75 | Prečítané:  6181x

Myslím si, že nie som jediný, kto v poslednom čase akosi Ivana Mikloša nepoznáva. Musím sa priznať, že som ho veľmi dlho rešpektoval. Ako človeka ktorý ctí vecné argumenty, ktorý neskĺzava k dlhým prejavom bez obsahu a ktorého tvrdenia sú vždy výsledkom analýzy daného problému. Nuž, ale zdá sa že je tomu definitívne koniec. Čo to už naznačovala jeho „argumentácia“ v čase schvaľovania eurovalu, no jeho vyjadrenia za posledné dni, ma skutočne nútia položiť si otázku z nadpisu tohto blogu.

Musím sa priznať, že tip na nadpis mi dal samotný Ivan Mikloš vo svojom rozhovore pre denník SME. V tomto rozhovore, rovnako ako vo svojom blogu z toho istého dňa, tvrdí že spis Gorila si nechal vytlačiť a prečítal si ho celý, až deň po odvolaní Anny Bubeníkovej z postu predsedníčky Výkonného výboru FNM. Toto vyjadrenie by som mohol brať ako hyperbolu toho, ako predmetným spisom pohŕda, ako mu nepripisuje žiadnu vážnosť a dôveryhodnosť . Mohol by som to tak brať, ale žiaľ nedá sa. Ivan Mikloš túto informáciu podáva spôsobom, že čitateľ vôbec nemá dôvod domnievať sa, že ide o nejakú nadsádzku. Čitateľ tomu má jednoducho uveriť a (snáď) aj prebrať autorov pohľad na samotný spis. Neprislúcha mi rozhodnúť či autor hovorí, alebo nehovorí pravdu. To už nechám na samotnom čitateľovi mojich ďalších úvah.

Konečne sa dostávame k samotnej úvahe o logike. Tu vychádzam z toho, ako dlhé roky Ivan Mikloš vystupoval, ako chodil do diskusii pripravený a ako argumentoval. A teraz tu máme nesledujúcu situáciu: Na vládu ide návrh na odvolanie ním nominovanej predsedníčky Výkonného výboru FNM. Predsedníčky, ktorú ako sám hovorí dobre pozná a dôveruje jej. Dôvodom návrhu na odvolanie je nedôvera práve na základe spisu Gorila. Práve toho spisu, ktorému Ivan Mikloš zjavne nepripisuje žiadnu váhu.

Kladiem si nasledujúce otázky:

  • Ako išiel Ivan Mikloš pripravený na rokovanie vlády a ako sa chystal obhajovať „svojho" človeka, ktorým Anna Bubeníková nesporne je? Lebo Mikloš, ako som ho dlhé roky poznal, by pripravený určite išiel...
  • Ak je spis iba účelovým dokumentom, ktorý ma pošpiniť niektorých ľudí, musí byť jeho obsah vymyslený. Vymyslieť 70 stránok, ktorých obsah popisuje konanie toľkých ľudí a zapadá do verejne známych reálií, nie je vôbec jednoduché. Predstaviť si, že autor(i) neurobili žiadnu logickú chybu, ktorá by ich usvedčovala z podvrhu je dosť ťažké. Ivan Mikloš, ako som ho dlhé roky poznal, by si určite nenechal ujsť takúto príležitosť a materiál o ktorom je presvedčený, že je podvrhom, by podrobil dôkladnej analýze práve preto, aby protistrane vecne vyvrátil domnienky a dokument definitívne spochybnil... Prečo to v tomto prípade neurobil?

Takže ako to vlastne bolo? To vie len Ivan Mikloš... Ja sa však okrem otázky v nadpise pýtam aj to, čo sa stalo? Kde je ten Ivan Mikloš, ako sme ho poznali?

No a aby toho nebolo dosť, dnes sme tu mali ďalšiu absenciu logiky, v jeho vyjadrení. Vraj za zníženie ratingu Slovenska môže pád vlády...

Hmmm, Slovensko dostalo koncom minulého týždňa od agentúry Standard & Poor's nižší rating spolu s ďalšími ôsmimi krajinami eurozóny. Francúzsko a Rakúsko prišli o najvyšší trojáčkový rating, o stupeň horšiu známku dostalo Slovensko, Slovinsko a Malta, dokonca o dva stupne prišlo Taliansko, Španielsko, Portugalsko a Cyprus. A čo je najzávažnejšie, týmto klesla reálna úverová kapacita eurovalu na tú istú úroveň, akú mal pred zvyšovaním (290 miliárd). Zhrnuté podčiarknuté, rating bol znížený ďalším ôsmym krajinám eurozóny, v ktorých vláda nepadla. A euroval je svojou silou tam, kde bol pred svojim zvýšením, pre ktoré padla vláda.

 

Kde je v tom logika...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?